Aktualności

Najświeższe informacje z życia Teatru Scena.


26.08.2018 g.17:00 Miłości Chopina w Żelazowej Woli


Z wielką radością zapraszamy na spektakl "Miłości Chopina", który zostanie zagrany w Żelazowej Woli, miejscu narodzin wybitnego, polskiego kompozytora. 

Przedstawienie „Miłości Chopina”zostało skomponowane z listów Fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał. Fryderyk Chopin był nie tylko wybitnym pianistą - miał również talent literacki.Jego listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia, tęsknoty są cennym żródłem wiedzy o jego życiu, niezwykłej wrażliwości i o relacjach z adresatami.

Spektakl składa sie z korespondencji do matki Justyny Krzyżanowskiej, Marii iTeresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego wreszcie do George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego uczuciach do nich.

W „Miłościach Chopina” – obok aktorów występują młodzi pianiści ( m.in.Zuzanna Pietrzak, Maciej Wota), absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

W przedstawieniu udział biorą: Emilia Korsak, Aleksandra Radwan, Iwona Rulewicz, Anna Szczerbińska, Maciej Zuchowicz oraz Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z utworami patrona uczelni.

Scenografia: Marta Kozyra , Jana Łączyńska

Secnariusz i reżyseria: Andrzej Ferenc

Współpraca: Urszula i Tadeusz Filipowiczowie